En İyi Uydu Alıcısı – 2023 Bilgisayarların ve telefonların yaygınlaşması, televizyonların kullanım oranını biraz düşürdü. İnsanlar, günümüzde genellikle film ve dizi gibi içerikleri bir televizyon alarak izlemek yerine sahip oldukları bilgisayarlar veya telefonlar üzerinden izlemeyi tercih ediyorlar. Fakat televizyondan vazgeçemeyen kişiler de mevcut. Bu kişiler için uydu alıcısı tercihi oldukça önemli. Her ne kadar günümüzde çoğu televizyon, dahili bir uydu alıcısına sahip olsa da bazı kullanıcıların ayrıca uydu alıcısı almaları gerekiyor. Bundan dolayı televizyondan en iyi performansı almak isteyen kişiler, en iyi uydu alıcısı hangisi diye merak ediyorlar.

Yüksek çözünürlük için en iyi uydu alıcısı modelleri

En çok kullandığımız teknolojik aletlerden biri haline gelen televizyonlar, evde vakit geçirmeyi sevenler için muhteşem bir dünya yaratıyor. Bu noktada hem televizyon hem de dijital platform yayınlarını kesintisiz ve net bir şekilde izlemeye olanak sağlayan uydu alıcıları da her ev için vazgeçilmez oluyor. Siz de televizyon keyfinize yayınlar yüzünden ara vermekten sıkıldıysanız internet sayesinde en kaliteli uydu alıcısı modellerine ulaşabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Yüksek çözünürlük için en iyi uydu alıcısı modelleri

Uydu alıcıları, gelişen teknolojiden etkilenen cihazların başında geliyorlar. Günümüzde üretilen uydu alıcıları, sundukları özellikler ile kullanıcılarını oldukça memnun ediyorlar. Uydu alıcısı üreticileri, ürettikleri alıcılarda güçlü donanımlar kullanmaya başladılar. Bunun yanı sıra Android tabanlı uydu alıcısı modellerinin sayısı da artmaya başladı. Bundan dolayı kullanıcılar da hangi uydu alıcısını tercih edecekleri konusunda kararsızlık yaşıyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi uydu alıcısı önerilerinde bulunacağız. Bu listemizde piyasada yer alan ve çeşitli bütçelere hitap eden uydu alıcılarını seçtik. İşte sizler için seçmiş olduğumuz en iyi uydu alıcısı modelleri:

Hiremco Turbo Iptv Plus Uydu Alıcısı Özellikleri

 En İyi Uydu Alıcısı Yüksek çözünürlük – 2023 

Smart TV özellikleri bulunmayan televizyonları akıllı bir Smart TV hâline getiren Hiremco Turbo IPTV Plus Uydu Alıcısı, Ethernet bağlantısı sunarak TV izlemeyi eğlenceli bir hâle getiriyor. HDMI kablosu aracılığıyla eski TV'lere bağlanan Hiremco Turbo, binlerce çevrimiçi platforma ve filme ulaşma imkânı sağlıyor. 

Hiremco Turbo Iptv Plus Uydu Alıcısı Özellikleri

Smart TV özellikleri bulunmayan televizyonları akıllı bir Smart TV hâline getiren Hiremco Turbo IPTV Plus Uydu Alıcısı, Ethernet bağlantısı sunarak TV izlemeyi eğlenceli bir hâle getiriyor. HDMI kablosu aracılığıyla eski TV’lere bağlanan Hiremco Turbo, binlerce çevrimiçi platforma ve filme ulaşma imkânı sağlıyor. 

Eski TV’lerinize Wi-Fi Özelliği Kazandırın

İnternet üzerinden TV izleme olanağı sunan IPTV Plus teknolojisiyle donatılan Hiremco, yüksek İnternet hızı sunuyor. Hiremco IPTV, televizyona bağlandığı andan itibaren binlerce çevrimiçi yüksek kaliteli filme ve diziye erişim avantajı sağlıyor. Yaklaşık 2000 adet kanal seçeneği sunan Hiremco, ücretsiz yayın yapan tüm kanalları ekrana getirebiliyor. Web TV bağlantısı da sağlayabilen ürün, istenilen tüm ücretsiz filmleri izleme fırsatı sunuyor. Tüplü televizyonlara AV girişi sayesinde kurulabilen Hiremco; You-Tube, İnternet radyo, hava durumu gibi platformlara da anında ulaşabiliyor. Hiremco IPTV, Turkvod film ve dizi uygulamasıyla da film ve dizi seçeneklerini çoğaltıyor. 

Hiremco IPTV ile Gelen Ayrıcalıklar

  • 3 GB RAM desteği bulunan Hiremco, hızlı bir arayüz kullanımı sağlar. 
  • Bir yıllık ücretsiz IPTV desteği sunar. 
  • Wi-Fi bağlantısıyla İnternet TV seçeneklerine erişebilir. 
  • 2 adet USB girişi sayesinde flash belleklerden fotoğraf, video, film gibi multimedyaları oynatabilir. 
  • Ultra HD kalitesinde 4K görüntüleri yayınlayabilir. 
  • Kolay arayüz kullanımıyla programlar arasında hızlı geçiş ayrıcalığı sunar. 

Teknik Özellikler ve Ek Ayrıcalıklar

İstenilen her uyduyu algılayabilen ve otomatik kanal ayarı özelliğiyle uygun kanalların tümünü listeleyebilen Hiremco, kanal düzenleme seçeneğiyle favori kanalların taşınmasına da izin veriyor. Hiremco, ayrıca, mevcut kurulumu değiştirilmek istendiğinde kanal listesinin silinmesinden sonra uydu değişikliği yaparak farklı uydu kanallarına geçiş yapılmasına da olanak tanıyor. Hiremco IPTV, yazılım güncelleme özelliğiyle sürekli güncellenebiliyor ve son güncelleme tarihlerini de gösterebiliyor. 1 GB hafızası bulunan Hiremco IPTV, USB bellek aracılığıyla daha fazla depolama alanı yaratabiliyor. Linux işletim sistemi sayesinde son derece hızlı çalışan ürün, benzerlerini yetenekleriyle geride bırakıyor. DLNA desteği sayesinde diğer cihazlarla veri alışverişi yapabilen Hiremco’nun elektronik program rehberi de bulunuyor. Alt yazı ve Teletext desteği de sunan ürün, ev sinemasını eğlenceli bir hâle getiriyor. Dijital ses konnektörü sayesinde Dolby Dijital ses teknolojisi gibi 3 boyutlu ses teknolojilerini algılayabiliyor. Enerji tasarrufu konusunda başarılı olan ürün, bekleme modunda yalnızca 0,5 W güç tüketimi yapıyor. Hiremco, IR Sensör aracılığıyla kızıl ötesi ışın sinyaliyle kumanda algılama işlemini gerekleştirebiliyor. 

Hiremco Kutu İçeriği

Hiremco Turbo IPTV Plus Uydu Alıcısı kutusundan geliştirilmiş özellikleri bulunan bir adet uzaktan kumanda, cihaza elektrik bağlantısı sağlayan bir adet adaptör, kumandanın etkili bir şekilde çalışmasını destekleyen bir adet kumanda gözü, TV ile Hiremco uydu alıcısı arasında yüksek kaliteli görüntü aktarımı yapan HDMI kablo ve iki adet kalem kumanda piliyle beraber ürünün servis ağı bilgilerinin yer aldığı bir adet kullanma kılavuzu da çıkıyor. 

Hiremco Kurulumu

Cihazın adaptör kablosu arka panelinde yer alan adaptör girişine takıldıktan sonra adaptör, prize yerleştiriliyor. Ardından HDMI kablonun bir ucu Hiremco IPTV’ye, diğer ucu ise televizyonda genellikle arka panelde yer alan HDMI girişine bağlanıyor. Tüplü televizyonlarda HDMI girişi olmadığından bağlantı işlemi, AV girişi ile gerçekleşiyor. Tüplü bir televizyonda Hiremco bağlantısı sağlanması için hemen her yerde satılan bir adet AV bağlantı kablosu gerekiyor. Böylece Hiremco’nun arka paneline AV kablosu bağlanarak tüplü televizyonlarda aktifleştirilebiliyor. Arka panelde yer alan Ethernet girişine kablolu İnternet bağlantısı da yapılabiliyor. Tüm bağlantı işlemleri tamamlandıktan sonra kumandadan açma/kapama tuşuna basıldığında yeni smart televizyonunuz kullanıma hazır hâle geliyor.

Next Kanky HD

 En İyi Uydu Alıcısı Yüksek çözünürlük – 2023

En iyi uydu alıcısı önerileri listemizin ilk sırasında Next Kanky HD yer alıyor. Next markası, uydu ve televizyon teknolojileri konusunda kendisini kanıtlamış markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Marka, uzun yıllardır ürettiği cihazlar ile

En iyi uydu alıcısı önerileri listemizin ilk sırasında Next Kanky HD yer alıyor. Next markası, uydu ve televizyon teknolojileri konusunda kendisini kanıtlamış markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Marka, uzun yıllardır ürettiği cihazlar ile kullanıcılarını memnun ediyor. Bundan dolayı markanın uygun fiyatlı uydu alıcısı modeli olan Kanky HD, listemizde yer almayı başardı.

Alıcı, fiyatına göre sahip olduğu özellikler ile yeterli bir performans gösteriyor. Alıcıda 64 MB bellek yer alıyor. Bunun yanı sıra Next Kanky HD, kullanıcılarına 5000 kanallık kapasitesi ile hizmet veriyor. Alıcının görüntü kalitesi de kullanıcılarını memnun ediyor diyebiliriz. Çünkü alıcı, 1080p çözünürlüğünde performans gösteriyor. Ayrıca alıcının sunduğu FPS değeri 60 Hz olarak karşımıza çıkıyor.

Alıcıda dahili bir Wi-Fi alıcısı mevcut değil. Ancak ayrı bir aparat alarak alıcıda Wi-Fi özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Wi-Fi özelliğini aktif ettikten sonra YouTube üzerinden video izlemeniz de mümkün hale geliyor. Bunun yanı sıra alıcıda basit birkaç oyun da mevcut. Bu sayede televizyonunuz üzerinden tetris gibi basit fakat eğlenceli birkaç oyunu da oynayabiliyorsunuz.

Redline Redroid S100 Plus

 En İyi Uydu Alıcısı Yüksek çözünürlük – 2023

Redline marka bir uydu alıcısı ile devam ediyoruz. Türkiye’de 20 yıldan fazla süredir hizmet veren Redline, çeşitli kategorilerde teknolojik cihaz üretiyor. Bundan dolayı marka, ürettiği uydu alıcısı modelleriyle kullanıcılarına güven veriyor

Listemize Redline marka bir uydu alıcısı ile devam ediyoruz. Türkiye’de 20 yıldan fazla süredir hizmet veren Redline, çeşitli kategorilerde teknolojik cihaz üretiyor. Bundan dolayı marka, ürettiği uydu alıcısı modelleriyle kullanıcılarına güven veriyor. Bizler de en iyi uydu alıcısı önerileri listemizde Redline tarafından üretilen Redroid S100 Plus modeline yer verdik.

Alıcıda 2 GB DDR3 bellek mevcut. Bunun yanı sıra Redline, alıcıda ARM Cortex A53 işlemci kullanmayı tercih etti. Ayrıca alıcıda bulunan Mali 450 grafik işlemcisi, alıcıyı donanım anlamında oldukça güçlü bir hale getiriyor. Redroid S100 Plus, sahip olduğu 8 GB depolama alanıyla kullanıcılarına geniş bir kanal ve uygulama kapasitesi sunuyor.

Alıcıda 1.3 DiSEqC girişi mevcut. Bunun yanı sıra Redline, alıcıda 2 adet USB girişi ve 1 adet HDMI girişi kullanmayı tercih etti. Alıcının en iyi yanlarından birisi, dahili Wi-Fi özelliğinin ve ethernet girişinin olması oluyor. Bu sayede kullanıcılar, herhangi bir aracı cihaza ihtiyaç duymadan direkt alıcı üzerinden internete bağlanabiliyorlar.

Kullanıcıların alıcı üzerinden internete bağlanmaları oldukça önemli. Çünkü alıcı, Android tabanlı bir işletim sistemiyle çalışıyor. Bundan dolayı internet bağlantısına sahip olan kullanıcılar, alıcı ile YouTube, Netflix gibi platformlara erişebiliyorlar. Ayrıca alıcının Android tabanlı olması, alıcının kullanıcılara uygulama yükleme özelliği sunmasını da sağlıyor.

Yazılım ve donanım anlamında kullanıcılarını etkilemeyi başaran Redline Redroid S100 Plus, görüntü kalitesi konusunda da kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Çünkü alıcı, 2160p çözünürlük desteği ile kullanıcılarına 4K görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca alıcının FPS değeri 60 Hz olarak karşımıza çıkıyor. Bu değerler de alıcının, kullanıcılarına oldukça net bir görüntü kalitesi sunmasını sağlıyor.

DreamStar Master IPTV

 En İyi Uydu Alıcısı Yüksek çözünürlük – 2023

DreamStar, Türkiye’de en çok tercih edilen uydu teknolojisi üreticilerinden birisi olarak biliniyor. Marka, uydu alıcılarının yanı sıra ürettiği televizyon modelleriyle de ön plana çıkıyor. Bundan dolayı DreamStar, uydu teknolojisi konusunda insanların tercih eden markalardan birisi diyebiliriz. Bizler de bu listemizde DreamStar Master IPTV uydu alıcısı modeline yer verdik.

Alıcıda 2 GB bellek mevcut. Bu bellek, kullanıcıların alıcıyı akıcı bir şekilde kullanmalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra DreamStar, alıcının performansını yükseltebilmek adına işletim sistemi olarak Linux kullanmayı tercih etti. Ayrıca alıcıda yer alan Hisilicon işlemci, alıcının performansını daha da güçlendiriyor.

DreamStar, alıcının tasarımında USB girişine yer verdi. Bu sayede kullanıcılar, USB bellek yardımıyla alıcıyı güncelleyebiliyorlar. Ayrıca alıcıda HDMI girişi de mevcut. Bunlardan ziyade alıcıyı ön plana çıkartan özellik, alıcıda yer alan dahili Wi-Fi özelliği oluyor.

Dahili Wi-Fi sayesinde kullanıcılar, herhangi bir aparat almadan alıcı üzerinden YouTube gibi platformlara girebiliyorlar. Ayrıca alıcıda IPTV desteği de mevcut. Bu sayede kullanıcılar, Wi-Fi desteği ile IPTV özelliğinden de faydalanabiliyorlar.

Alıcının tek olumsuz noktası ise görüntü kalitesi oluyor. DreamStar, kullanıcılarına 1080p çözünürlüğünde bir görüntü kalitesi sunuyor. Full HD görüntü kalitesi, genel olarak yeterli bir performans veriyor. Fakat alıcının fiyatı göz önüne alındığında alıcıda 4K desteği bulunsaydı alıcı kullanıcılarını daha çok memnun edebilirdi diyebiliriz.

GOLDMASTER Ranger HD Plus PVR Dijital Uydu Alıcısı

 En İyi Uydu Alıcısı Yüksek çözünürlük – 2023

En iyi uydu alıcısı modellerini listelediğimiz yazımıza boyutları küçük bir cihazla devam ediyor. Ürünün göze çarpan özelliklerinden birisi 10 yıl garanti süresinin olması. Ürünü kurulu olarak elinize ulaşıyor. Cihaza USB bağlayarak istediğiniz videoyu izleyebiliyor, istediğiniz müziği dinleyebiliyorsunuz. Çoklu dil desteğine de sahip olan cihaz, hava durumu bilgisini de sizlere ulaştırıyor. Uydudan gelen sinyaller sayesinde güncellenebilen cihaz. Eğer sade ve çok özellik gerektirmeyen bir uydu alıcısı istiyorsanız 200 TL civarında bir ücret ödeyerek ürüne sahip olabilirsiniz. IP TV özelliğine sahip cihaz USB ve HDMI girişine de sahip. İsterseniz cihazı televizyonunuzun arkasına da koyabilirsiniz. Ethernet portu da bulunuyor.

En İyi Uydu Alıcısı Hangisi, Uyducu Alıcısı Tavsiye Listesi1- Hiremco Turbo 4K Linux OTT + 4K Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Günümüzde teknolojik birçok cihaz gibi uydu alıcıları da gelişiyor. Birçok markadan, farklı farklı özellikte uydu alıcıları alabiliyorsunuz. Yeni uydu alıcıları genelde en az HD çözünürlükte oluyor.

Piyasada çok fazla uydu alıcısının olması kafalarda karışıklık yaratabiliyor. En iyi uydu alıcısı markaları ve modellerini paylaşayım, özellik olarak hangisi hoşuna giderse onu satın alabilirsiniz.

2- Next 2000 Wifi Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Full HD yayın verebilen Next 2000 Wifi, adında bulunduğu gibi Wi-Fi desteği bulunuyor. Programlanabilir akıllı kumandası sayesinde hem televizyonu hem de uydu alıcısını kontrol edebiliyorsunuz.

İçerisinde Youtube platformunu da bulunduruyor. Next 2000 Wi-Fi Next markası için en iyi uydu alıcısı markası demek yanlış olmaz, bu alanda birçok modeli bulunuyor.

3- Atlanta 4K CI UHD Modül Girişli Combo Android Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Ultra HD yayın verebilen Atlanta 4K CI UHD Modül Girişli Combo Android, işletim sistemi olarak Android işletim sistemini kullanmaktadır. Bu uydu alıcısı sayesinde televizyonunuzu bir akıllı televizyona çevirebilirsiniz.

Wifi, Bluetooth gibi birçok özelliği bulunuyor. Atlanta 4K CI UHD Modül Girişli Combo Android

4- Novacom Spybox S11-Cı 4K Turbo Android Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Android işletim sistemine sahip bir diğer model Novacom Spybox S11-Cı 4K Turbo’dur. 4K uydu yayınlarını izlemenize olanak sağlayan bu uydu alıcısı, DDR 4 RAM ve güçlü işlemcileri sayesinde yüksek performansla çalışır.

İçerisinde Youtube, Puhu TV gibi birçok platform bulundurur.

5- Alpsmart AS555-X3 Android TV Box

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Alpsmart AS555-X3 Android TV Box, Android 9.0 işletim sistemini içerisinde bulundurur. 4K çözünürlükte videoları oynatabilir. 2 GB RAM ve 16 GB hafıza bulundurur.

Youtube, Netflix, Google Play gibi servisleri içerisinde bulundurur. Wi-Fi özelliği de bulunmaktadır.  alabileceğiniz en iyi uydu alıcısı markalarından bir tanesidir.

6- Redline G140 Full HD Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Uygun fiyatlı bir HD uydu alıcısı almak istiyorsanız, Redline G140 Full HD uydu alıcısını tercih edebilirsiniz. Çoklu dil desteği ve 5000 kanal kapasitesi vardır. Uydu alıcısını USB ile güncelleyebilirsiniz.

7- Korax Bt1 Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Kumandası Bluetooth barındıran Korax Bt1 uydu alıcısı, telefonunuza uygulama yükleyerek telefonu kumanda olarak kullanabilirsiniz. Uydu alıcısının içerisinde dahili Wİ-Fi bulunmaktadır. Bu sayede güncellemesini internet üzerinden gerçekleştirir.

Görüntü kalitesi ise FULL HD çözünürlüktedir.

8- Premier Prs 9672 Full HD Uydu Alıcısı

En İyi Uydu Alıcısı modelleri Yüksek çözünürlük – 2023

Sunplus işlemcisi bulunan Premier Prs 9672 Full HD uydu alıcısı, TV ve radyo toplamında 6000 kanal hafızasına sahiptir.

Uydu alıcısı 1080P yayın verebilmektedir. 512 MB DDR2 RAM bulundurmaktadır. Ayrıca çoklu dil desteği vardır.

Genel Puan: 4.8 (Toplam 3602 Oy)